RF TRANS NPN 25V 800MHZ SOT23-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 800MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-MMBTH10-4LT1GOSTR-ND,MMBTH10-4LT1GOSCT-ND,MMBTH10-4LT1GOSDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi MMBTH10-4LT1GOSTR-ND,MMBTH10-4LT1GOSCT-ND,MMBTH10-4LT1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MMBTH10-4LT1GOSTR-ND,MMBTH10-4LT1GOSCT-ND,MMBTH10-4LT1GOSDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Frequency - Transition 800MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 225mW