RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) -
Operating Temperature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23-3
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-KST10MTFTR-ND,KST10MTFCT-ND,KST10MTFDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi KST10MTFTR-ND,KST10MTFCT-ND,KST10MTFDKR-ND
Sku: TT-DKEY-KST10MTFTR-ND,KST10MTFCT-ND,KST10MTFDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 350mW