RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) -
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Supplier Device Package TO-92-3
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-KSP10TACT-ND,KSP10TATB-ND
onsemi
1 1
onsemi KSP10TACT-ND,KSP10TATB-ND
Sku: TT-DKEY-KSP10TACT-ND,KSP10TATB-ND
Description of product
RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 350mW