MOSFET 2N-CH 30V 8A 8DSO
Product Attributes:
Series OptiMOS™
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 9.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1300pF @ 15V
Power - Max 1.4W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package PG-DSO-8
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-BSO150N03MDGXUMA1TR-ND,BSO150N03MDGXUMA1CT-ND,BSO150N03MDGXUMA1DKR-ND
Infineon Technologies
1 1
Infineon Technologies BSO150N03MDGXUMA1TR-ND,BSO150N03MDGXUMA1CT-ND,BSO150N03MDGXUMA1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-BSO150N03MDGXUMA1TR-ND,BSO150N03MDGXUMA1CT-ND,BSO150N03MDGXUMA1DKR-ND
Description of product
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8DSO
Product Attributes:
Series OptiMOS™
Product Status Active
FET Feature Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Power - Max 1.4W
Mounting Type Surface Mount