RF TRANS NPN 9V 14GHZ TSLP-3-1
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 9V
Frequency - Transition 14GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.5dB ~ 2.1dB @ 1.8GHz
Gain 7.5dB ~ 16.5dB
Power - Max 380mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 90 @ 40mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max) 80mA
Operating Temperature 150°C (TJ)