RF TRANS NPN 5V 24GHZ SOT343-4
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5V
Frequency - Transition 24GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 1.25dB @ 1.8GHz
Gain 15.5dB
Power - Max 450mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 50mA, 4V
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Operating Temperature 150°C (TJ)