RF TRANS NPN 10V 5.5GHZ 3SSFP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10V
Frequency - Transition 4.5GHz ~ 5.5GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 1.9dB @ 1GHz
Gain 11dB ~ 19dB @ 1GHz ~ 400MHz
Power - Max 250mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 70mA
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-81
Supplier Device Package 3-SSFP
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-488-55GN01FA-TL-HTR-ND,488-55GN01FA-TL-HCT-ND,488-55GN01FA-TL-HDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi 488-55GN01FA-TL-HTR-ND,488-55GN01FA-TL-HCT-ND,488-55GN01FA-TL-HDKR-ND
Sku: TT-DKEY-488-55GN01FA-TL-HTR-ND,488-55GN01FA-TL-HCT-ND,488-55GN01FA-TL-HDKR-ND
Description of product
RF TRANS NPN 10V 5.5GHZ 3SSFP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Power - Max 250mW