RF TRANS NPN 9V 14GHZ TSFP-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 9V
Frequency - Transition 14GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 1.1dB ~ 1.6dB @ 1.8GHz ~ 3GHz
Gain 9.5dB ~ 13.5dB
Power - Max 380mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 90 @ 40mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max) 80mA
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-723
Supplier Device Package PG-TSFP-3
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-448-BFR380FH6327XTSA1TR-ND,448-BFR380FH6327XTSA1CT-ND,448-BFR380FH6327XTSA1DKR-ND
Infineon Technologies
1 1
Sku: TT-DKEY-448-BFR380FH6327XTSA1TR-ND,448-BFR380FH6327XTSA1CT-ND,448-BFR380FH6327XTSA1DKR-ND
Description of product
RF TRANS NPN 9V 14GHZ TSFP-3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Frequency - Transition 14GHz
Gain 9.5dB ~ 13.5dB
Power - Max 380mW