RF TRANS NPN 10V 1.5GHZ 3MCP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10V
Frequency - Transition 1.5GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 1.6dB @ 0.4GHz
Gain 13dB @ 0.4GHz
Power - Max 400mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max) 70mA
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package 3-MCP
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-15GN03MA-TL-EOSTR-ND,15GN03MA-TL-EOSCT-ND,15GN03MA-TL-EOSDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi 15GN03MA-TL-EOSTR-ND,15GN03MA-TL-EOSCT-ND,15GN03MA-TL-EOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-15GN03MA-TL-EOSTR-ND,15GN03MA-TL-EOSCT-ND,15GN03MA-TL-EOSDKR-ND
Description of product
RF TRANS NPN 10V 1.5GHZ 3MCP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Transistor Type NPN
Frequency - Transition 1.5GHz
Gain 13dB @ 0.4GHz
Power - Max 400mW