68a2d7bdbf4dd1fa0249380b SR360-MDD-60V 700mV@3A 3A DO-201AD Schottky Diodes ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d7bfbf4dd1fa0249380d/31-do-201ad-1.jpg
SR360-MDD-60V 700mV@3A 3A DO-201AD Schottky Diodes ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: MDD(Microdiode Semiconductor)
Package: DO-201AD
Reverse Leakage Current (Ir): 500uA@60V
Voltage – DC Reverse(Vr): 60V
Voltage – Forward(Vf@If): 700mV@3A
Current – Rectified: 3A
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x SR360-MDD-60V 700mV@3A 3A DO-201AD Schottky Diodes ROHS
TT-RB-R250459
1 1
Sku: TT-RB-R250459
Description of product
Specifications:
Package: DO-201AD
Voltage – DC Reverse(Vr): 60V
Current – Rectified: 3A
Package Includes: