68a2d74e495e0ff0a1268ff7 SMCJ24CA-13-F-Diodes Incorporated-38.6A 1.5kW 38.9V 29.5V Bidirectional 24V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d750495e0ff0a1268ffe/112_do214ab-smc__2.jpg
SMCJ24CA-13-F-Diodes Incorporated-38.6A 1.5kW 38.9V 29.5V Bidirectional 24V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: DIODES
Package: SMC(DO-214AB)
Reverse Leakage Current (Ir): 5uA
Peak Pulse Current (Ipp): 38.6A
Peak Pulse Power Dissipation (Ppp): 1.5kW
Clamping Voltage: 38.9V
Voltage – Breakdown: 29.5V
Operating Temperature: -55℃~+150℃
Polarity: Bidirectional
Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm): 24V
Type: TVS
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x SMCJ24CA-13-F-Diodes Incorporated-38.6A 1.5kW 38.9V 29.5V Bidirectional 24V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TT-RB-R243339
1 1
Sku: TT-RB-R243339
Description of product
Specifications:
Manufacturer: DIODES
Package: SMC(DO-214AB)
Clamping Voltage: 38.9V
Voltage – Breakdown: 29.5V
Polarity: Bidirectional
Type: TVS
Package Includes: