6899c8ed7289740bdd9973f0 S9013-MS-MSKSEMI-25V 300mW 350 500mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6899c8ed7289740bdd9973f2/4878sot3233_web640x640-1.jpg
S9013-MS-MSKSEMI-25V 300mW 350 500mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: MSKSEMI
Package: SOT-23
Current – Collector Cutoff: 100nA
Collector – Emitter Voltage VCEO: 25V
Pd – Power Dissipation: 300mW
DC Current Gain: 350
Current – Collector(Ic): 500mA
Vce Saturation(VCE(sat)): 600mV
type: NPN
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x S9013-MS-MSKSEMI-25V 300mW 350 500mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS
TT-RB-R217098
1 1
Sku: TT-RB-R217098
Description of product
Specifications:
Manufacturer: MSKSEMI
Package: SOT-23
Pd – Power Dissipation: 300mW
DC Current Gain: 350
Current – Collector(Ic): 500mA
type: NPN
Package Includes: