SSR RELAY SPST-NO 10A 12-265V
Product Attributes:
Series RP1A
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 3 ~ 32VDC
Voltage - Load 12 V ~ 265 V
Load Current 10 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Package / Case 4-SIP
Supplier Device Package -
Approval Agency CE, cUR, UR
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-RP1A23D10-ND
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. RP1A23D10-ND
Sku: TT-DKEY-RP1A23D10-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 10A 12-265V
Product Attributes:
Series RP1A
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 3 ~ 32VDC
Voltage - Load 12 V ~ 265 V
Load Current 10 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin