6891fe19c56aef42836008ce LM4040DIX3-2.5+T-Analog Devices-Voltage Reference Shunt – Fixed, 2.5V reference, ± 20ppm/°C, SC-70-3 https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6891fe1ac56aef42836008d0/sc-70-3.jpg
LM4040DIX3-2.5+T-Analog Devices-Voltage Reference Shunt – Fixed, 2.5V reference, ± 20ppm/°C, SC-70-3
Note: Images for reference only.
Specifications:
Voltage Reference Type: Shunt – Fixed
Reference Voltage Min: 2.475V
Initial Accuracy: 1%
IC Case / Package: SC-70
IC Mounting: Surface Mount
Operating Temperature Min: -40°C
Qualification: –
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Reference Voltage: 2.5V
Product Range: LM4040
Reference Voltage Max: 2.525V
Temperature Coefficient: ± 20ppm/°C
No. of Pins: 3Pins
Input Voltage Max: –
Operating Temperature Max: 85°C
MSL: MSL 1 – Unlimited
Automotive Qualification Standard: –
Voltage Reference Case Style: SC-70
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x LM4040DIX3-2.5+T-Analog Devices-Voltage Reference Shunt – Fixed, 2.5V reference, ± 20ppm/°C, SC-70-3
TT-RB-R192021
1 1
Sku: TT-RB-R192021
Description of product
Specifications:
Reference Voltage Min: 2.475V
Initial Accuracy: 1%
IC Case / Package: SC-70
IC Mounting: Surface Mount
Qualification: –
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Reference Voltage: 2.5V
Product Range: LM4040
Reference Voltage Max: 2.525V
No. of Pins: 3Pins
Input Voltage Max: –
MSL: MSL 1 – Unlimited
Package Includes: