68a069c52d3d54d5cbca086b LESD5D5.0CT1G-LRC-9.4A 18.6V 5.6V Bidirectional 5V SOD-523 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a069c62d3d54d5cbca086d/2803385.jpg
LESD5D5.0CT1G-LRC-9.4A 18.6V 5.6V Bidirectional 5V SOD-523 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: LRC
Package: SOD-523
Peak Pulse Current (Ipp): 9.4A
Clamping Voltage: 18.6V
Voltage – Breakdown: 5.6V
Polarity: Bidirectional
Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm): 5V
Type: ESD
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x LESD5D5.0CT1G-LRC-9.4A 18.6V 5.6V Bidirectional 5V SOD-523 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TT-RB-R243069
1 1
Sku: TT-RB-R243069
Description of product
Specifications:
Manufacturer: LRC
Package: SOD-523
Peak Pulse Current (Ipp): 9.4A
Clamping Voltage: 18.6V
Voltage – Breakdown: 5.6V
Polarity: Bidirectional
Type: ESD
Package Includes: