6891c066a7cda15e5d9f55ef HY1V471MC100105MEO-HYNCDZ-470uF 35V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6891c067a7cda15e5d9f55f1/alc-2.jpg
HY1V471MC100105MEO-HYNCDZ-470uF 35V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS.470uF 35V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
Note: Images for reference only.
Specifications:
Operating Temperature: -40℃~+105℃
Lifetime @ Temp: 2000hrs@105℃
Capacitance: 470uF
L: 10.5mm
Rated Voltage: 35V
φD: 10mm
Ripple Current: 480mA@120Hz
Tolerance: ±20%
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x HY1V471MC100105MEO-HYNCDZ-470uF 35V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
TT-RB-R172785
1 1
HY1V471MC100105MEO-HYNCDZ-470uF 35V 480mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
Sku: TT-RB-R172785
Description of product
Specifications:
Lifetime @ Temp: 2000hrs@105℃
Capacitance: 470uF
L: 10.5mm
Rated Voltage: 35V
φD: 10mm
Ripple Current: 480mA@120Hz
Tolerance: ±20%
Package Includes: