6891c0697d458b2564a6e49d HY1E221MC080105MEO-HYNCDZ-220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6891c06a7d458b2564a6e49f/alc-2.jpg
HY1E221MC080105MEO-HYNCDZ-220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS.220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
Note: Images for reference only.
Specifications:
Operating Temperature: -40℃~+105℃
Lifetime @ Temp: 2000hrs@105℃
Capacitance: 220uF
L: 10.5mm
Rated Voltage: 25V
φD: 8mm
Ripple Current: 320mA@120Hz
Tolerance: ±20%
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x HY1E221MC080105MEO-HYNCDZ-220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
TT-RB-R172773
1 1
HY1E221MC080105MEO-HYNCDZ-220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors – SMD ROHS
Sku: TT-RB-R172773
Description of product
Specifications:
Lifetime @ Temp: 2000hrs@105℃
Capacitance: 220uF
L: 10.5mm
Rated Voltage: 25V
φD: 8mm
Ripple Current: 320mA@120Hz
Tolerance: ±20%
Package Includes: