68a2d72f498abf718b3640e0 CR0603F470RP05Z-Ever Ohms Tech-100mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 470Ω 0603 Chip Resistor – Surface Mount ROHS https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d732498abf718b3640ec/cg0603mlc.jpg
CR0603F470RP05Z-Ever Ohms Tech-100mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 470Ω 0603 Chip Resistor – Surface Mount ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: Ever Ohms Tech
Package: 0603
Power(Watts): 100mW
Type: Thick Film Resistor
Temperature Coefficient: ±100ppm/℃
Tolerance: ±1%
Operating Temperature: -55℃~+155℃
Resistance: 470Ω
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x CR0603F470RP05Z-Ever Ohms Tech-100mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 470Ω 0603 Chip Resistor – Surface Mount ROHS
TT-RB-R247486
1 1
Sku: TT-RB-R247486
Description of product
Specifications:
Manufacturer: Ever Ohms Tech
Package: 0603
Power(Watts): 100mW
Type: Thick Film Resistor
Tolerance: ±1%
Resistance: 470Ω
Package Includes: