LED COB VESTA WM WHT RECT 2400K
Product Attributes:
Series Vesta™
Product Status Active
Type Chip On Board (COB)
Color White, Warm
CCT (K) 2400K (1800K ~ 3000K) 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength -
Configuration Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature 2312lm (Typ)
Current - Test 600mA
Temperature - Test 25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33.5V
Lumens/Watt @ Current - Test 115 lm/W
Current - Max 720mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Viewing Angle 110°
Features -
Size / Dimension 24.00mm L x 20.00mm W
Height 1.70mm
Light Emitting Surface (LES) 14.00mm Dia
Lens Type Flat
TT-DKEY-BXRV-DR-1830G-2000-A-13-ND
Bridgelux
1 1
Bridgelux BXRV-DR-1830G-2000-A-13-ND
Sku: TT-DKEY-BXRV-DR-1830G-2000-A-13-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Vesta™
Product Status Active
Type Chip On Board (COB)
Color White, Warm
Wavelength -
Configuration Rectangle
Current - Test 600mA
Temperature - Test 25°C
Current - Max 720mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Viewing Angle 110°
Height 1.70mm