SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 94DB
Product Attributes:
Series Slim Line Micro
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Frequency Range 420 Hz ~ 14 kHz
Frequency - Self Resonant 420Hz
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA -
Efficiency - Testing 1W/100mm
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated 1 W
Power - Max 1.2 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Ratings -
Termination Spring Type
Size / Dimension 0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
TT-DKEY-AS01808AO-SC18-WP-R-ND
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. AS01808AO-SC18-WP-R-ND
Sku: TT-DKEY-AS01808AO-SC18-WP-R-ND
Description of product
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 94DB
Product Attributes:
Series Slim Line Micro
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA -
Efficiency - Testing 1W/100mm
Power - Rated 1 W
Power - Max 1.2 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ratings -
Termination Spring Type