SSR RELAY DPST-NO 70MA 0-600V
Product Attributes:
Series 38
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit DPST-NO (2 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.17VDC
Voltage - Load 0 V ~ 600 V
Load Current 70 mA
On-State Resistance (Max) 60 Ohms
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -
Package / Case 8-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package 8-SMD
Qualification -
TT-DKEY-3008-AC38F-ND
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AC38F-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AC38F-ND
Description of product
SSR RELAY DPST-NO 70MA 0-600V
Product Attributes:
Series 38
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit DPST-NO (2 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.17VDC
Voltage - Load 0 V ~ 600 V
Load Current 70 mA
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -