DIP-8, 600V / 80MA, SSR RELAY SP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input -
Voltage - Load 0 V ~ 600 V
Load Current 70 mA
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package 8-DIP
Approval Agency -
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
TT-DKEY-3008-AC38-ND
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AC38-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AC38-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input -
Voltage - Load 0 V ~ 600 V
Load Current 70 mA
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -