SSR RELAY SPST-NO 45MA 0-1500V
Product Attributes:
Series 40-5
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.17VDC
Voltage - Load 0 V ~ 1500 V
Load Current 45 mA
On-State Resistance (Max) 300 Ohms
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -
Package / Case 6-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package 6-SMD
Qualification -
TT-DKEY-3008-AA40F-5-ND
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AA40F-5-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AA40F-5-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 45MA 0-1500V
Product Attributes:
Series 40-5
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.17VDC
Voltage - Load 0 V ~ 1500 V
Load Current 45 mA
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -