SSR RELAY SPST-NO 4.5A 0-40V T&R
Product Attributes:
Series 28
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.37VDC
Voltage - Load 0 V ~ 40 V
Load Current 4.5 A
On-State Resistance (Max) 30 mOhms
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -
Package / Case 6-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package 6-SMD
Approval Agency -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-3008-AA28F-R1TR-ND,3008-AA28F-R1CT-ND,3008-AA28F-R1DKR-ND
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AA28F-R1TR-ND,3008-AA28F-R1CT-ND,3008-AA28F-R1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AA28F-R1TR-ND,3008-AA28F-R1CT-ND,3008-AA28F-R1DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 28
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
Voltage - Input 1.37VDC
Voltage - Load 0 V ~ 40 V
Load Current 4.5 A
Termination Style Gull Wing
Operating Temperature -