SPEAKER, 18 X 13 MM, 4.5 MM DEEP
Product Attributes:
Series CMS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Frequency Range 400 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant 950Hz
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 100.00
Efficiency - Testing 100mm
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated 1 W
Power - Max 1.2 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Cone Polyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet Nd-Fe-B-N38
Ingress Protection IPX8
Ratings -
Termination Spring Type
Size / Dimension 0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
TT-DKEY-2223-CMS-181345-18S-X8-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CMS-181345-18S-X8-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CMS-181345-18S-X8-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CMS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 100.00
Efficiency - Testing 100mm
Power - Rated 1 W
Power - Max 1.2 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Magnet Nd-Fe-B-N38
Ingress Protection IPX8
Ratings -
Termination Spring Type