SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
Product Attributes:
Series CMS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Frequency Range 100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant 550Hz
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 91.00
Efficiency - Testing 700mW/100mm
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated 700 mW
Power - Max 1 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Cone Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings -
Termination Wire Leads with Connector
Size / Dimension 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
TT-DKEY-2223-CMS-16093-078L100A-67-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CMS-16093-078L100A-67-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CMS-16093-078L100A-67-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CMS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 91.00
Power - Rated 700 mW
Power - Max 1 W
Port Location Top
Shape Rectangular
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ratings -