SPEAKER 16OHM 1.5W TOP PORT 90DB
Product Attributes:
Series CDS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Frequency Range 440 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant 550Hz
Impedance 16 Ohms
Efficiency - dBA 90.00
Efficiency - Testing 100mW/100mm
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated 1.5 W
Power - Max 3 W
Port Location Top
Shape Oval, Rectangular Frame
Material - Cone Cloth
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection -
Ratings -
Termination Solder Eyelet(s)
Size / Dimension 1.575" L x 0.787" W (40.00mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
TT-DKEY-2223-CDS-4020-16-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CDS-4020-16-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CDS-4020-16-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CDS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Impedance 16 Ohms
Efficiency - dBA 90.00
Power - Rated 1.5 W
Power - Max 3 W
Port Location Top
Shape Oval, Rectangular Frame
Material - Cone Cloth
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection -
Ratings -
Termination Solder Eyelet(s)