SPEAKR 32OHM 250MW TOP PORT 91DB
Product Attributes:
Series CDS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Frequency Range 480 Hz ~ 6.5 kHz
Frequency - Self Resonant 600Hz
Impedance 32 Ohms
Efficiency - dBA 91.00
Efficiency - Testing 100mW/100mm
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated 250 mW
Power - Max 500 mW
Port Location Top
Shape Round
Material - Cone Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection -
Ratings -
Termination Solder Pads
Size / Dimension 1.102" Dia (28.00mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
TT-DKEY-2223-CDS-2844-32-SP-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CDS-2844-32-SP-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CDS-2844-32-SP-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CDS
Product Status Active
Technology Magnetic
Type General Purpose
Impedance 32 Ohms
Efficiency - dBA 91.00
Power - Rated 250 mW
Power - Max 500 mW
Port Location Top
Shape Round
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ingress Protection -
Ratings -
Termination Solder Pads