SSR RELAY SPST-NO 4A 3-28V
Product Attributes:
Series ASR-SMD
Product Status Active
Mounting Type DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type DC
Voltage - Input 24VDC
Voltage - Load 3 V ~ 28 V
Load Current 4 A
On-State Resistance (Max) 37 mOhms
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2040-ASR-SMD24D4R-K-ND
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SMD24D4R-K-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SMD24D4R-K-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 4A 3-28V
Product Attributes:
Series ASR-SMD
Product Status Active
Mounting Type DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type DC
Voltage - Input 24VDC
Voltage - Load 3 V ~ 28 V
Load Current 4 A