SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Product Attributes:
Series SMA
Product Status Active
Mounting Type DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 5VDC
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Load Current 2 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2040-ASR-SMA240D2ZN-K-ND
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SMA240D2ZN-K-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SMA240D2ZN-K-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Product Attributes:
Series SMA
Product Status Active
Mounting Type DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 5VDC
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Load Current 2 A
On-State Resistance (Max) -