SSR RELAY SPST-NO 10A 48-280V
Product Attributes:
Series SI
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 48 V ~ 280 V
Load Current 10 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Package / Case Hockey Puck
Supplier Device Package -
Approval Agency CCC, CE, cURus, TUV
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2040-ASR-SI240D10RW-L-ND
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SI240D10RW-L-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SI240D10RW-L-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-280V
Product Attributes:
Series SI
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 48 V ~ 280 V
Load Current 10 A
On-State Resistance (Max) -