SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
Product Attributes:
Series SD
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Load Current 3 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Package / Case 4-SIP
Supplier Device Package 4-SIP
Approval Agency CCC, CE, cURus
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2040-ASR-SD240D3ZW-ND
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SD240D3ZW-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SD240D3ZW-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
Product Attributes:
Series SD
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Load Current 3 A
On-State Resistance (Max) -
Termination Style PC Pin