LED MOD AB-FC BLUE LNR STRIP
Product Attributes:
Series AB-FC
Product Status Active
Type LED Module
Color Blue
CCT (K) -
Wavelength 470nm (465nm ~ 475nm)
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature 168lm
Current - Test 660mA
Temperature - Test 25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Lumens/Watt @ Current - Test 90 lm/W
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Viewing Angle 120°
Features IP65
Size / Dimension 5000.00mm L x 10.00mm W (25.00mm L per Segment)
Height 2.50mm
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Flat
TT-DKEY-2007-AB-FC012BL-19700-XA1TR-ND,2007-AB-FC012BL-19700-XA1CT-ND
American Bright Optoelectronics Corporation
Sku: TT-DKEY-2007-AB-FC012BL-19700-XA1TR-ND,2007-AB-FC012BL-19700-XA1CT-ND
Description of product
LED MOD AB-FC BLUE LNR STRIP
Product Attributes:
Series AB-FC
Product Status Active
Type LED Module
Color Blue
CCT (K) -
Current - Test 660mA
Temperature - Test 25°C
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Viewing Angle 120°
Features IP65
Height 2.50mm