LED MOD AB-FA RGB LNR STRIP
Product Attributes:
Series AB-FA
Product Status Active
Type LED Module
Color Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K) -
Wavelength -
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Current - Test 660mA
Temperature - Test 25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Viewing Angle 120°
Features IP20
Size / Dimension 5000.00mm L x 8.00mm W (50.00mm L per Segment)
Height 1.60mm
Light Emitting Surface (LES) -
Lens Type Flat
TT-DKEY-2007-AB-FA01206-19700-XA2TR-ND,2007-AB-FA01206-19700-XA2CT-ND
American Bright Optoelectronics Corporation
Sku: TT-DKEY-2007-AB-FA01206-19700-XA2TR-ND,2007-AB-FA01206-19700-XA2CT-ND
Description of product
LED MOD AB-FA RGB LNR STRIP
Product Attributes:
Series AB-FA
Product Status Active
Type LED Module
Color Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K) -
Wavelength -
Current - Test 660mA
Temperature - Test 25°C
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Viewing Angle 120°
Features IP20
Height 1.60mm