BOX PLASTIC BLK 3.35"L X 2.21"W
Product Attributes:
Series 1591F2S
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 3.346" L x 2.205" W (85.00mm x 56.00mm)
Height 1.594" (40.50mm)
Area (L x W) 7.36in² (47.5cm²)
Design Cover Included
Material ABS
Color Black
Thickness 0.079" (2.01mm)
Features Card Guides, Mounting Flange
Ratings IP54
Material Flammability Rating -
TT-DKEY-HM2012-ND
Hammond Manufacturing
1 1
Hammond Manufacturing HM2012-ND
Sku: TT-DKEY-HM2012-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 1591F2S
Product Status Active
Container Type Box
Height 1.594" (40.50mm)
Area (L x W) 7.36in² (47.5cm²)
Design Cover Included
Material ABS
Color Black
Thickness 0.079" (2.01mm)