BOX ABS GRAY 4.13"L X 2.95"W
Product Attributes:
Series RP
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 4.134" L x 2.953" W (105.00mm x 75.00mm)
Height 2.165" (55.00mm)
Area (L x W) 12.3in² (79cm²)
Design Cover Included
Material ABS
Color Gray
Thickness 0.112" (2.84mm)
Features PCB Supports, Watertight
Ratings -
Material Flammability Rating UL94 HB
TT-DKEY-HM1105-ND
Hammond Manufacturing
1 1
Hammond Manufacturing HM1105-ND
Sku: TT-DKEY-HM1105-ND
Description of product
BOX ABS GRAY 4.13"L X 2.95"W
Product Attributes:
Series RP
Product Status Active
Container Type Box
Height 2.165" (55.00mm)
Area (L x W) 12.3in² (79cm²)
Design Cover Included
Material ABS
Color Gray
Thickness 0.112" (2.84mm)