CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH
Product Attributes:
Series KXJ
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250 V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Ripple Current @ Low Frequency 185 mA @ 120 Hz
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 462.5 mA @ 100 kHz
Impedance -
TT-DKEY-565-EKXJ251ELL220MJ16S-ND
Chemi-Con
1 1
Chemi-Con 565-EKXJ251ELL220MJ16S-ND
Sku: TT-DKEY-565-EKXJ251ELL220MJ16S-ND
Description of product
Product Attributes:
Series KXJ
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250 V
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Package / Case Radial, Can