ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Product Status Active
Sensor Type Ultrasonic
Sensing Distance 1.969" (50.00mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Ingress Protection IP67
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
TT-DKEY-5452-XXV18B1PAM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XXV18B1PAM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XXV18B1PAM12-ND
Description of product
Product Status Active
Sensor Type Ultrasonic
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector