ULTRASONIC SENSOR, PLASTIC, CYLI
Product Status Active
Sensor Type Ultrasonic
Sensing Distance 314.961" (8000mm)
Output Type Analog Current, PNP-NC/NO, 5-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector
Operating Temperature -20°C ~ 65°C
Ingress Protection IP65, IP67
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
TT-DKEY-5452-XXS30P8APM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XXS30P8APM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XXS30P8APM12-ND
Description of product
Product Status Active
Sensor Type Ultrasonic
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector