INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Cable with Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Indicator No Indicator
Package / Case Module
TT-DKEY-5452-XS8E1A1PAL01M12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS8E1A1PAL01M12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS8E1A1PAL01M12-ND
Description of product
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 24V