INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
TT-DKEY-5452-XS630B1PAM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS630B1PAM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS630B1PAM12-ND
Description of product
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector