INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
TT-DKEY-5452-XS612B1PBM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS612B1PBM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS612B1PBM12-ND
Description of product
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector