INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type NO, 2-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
TT-DKEY-5452-XS512B1DAM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS512B1DAM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS512B1DAM12-ND
Description of product
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type NO, 2-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 48V
Termination Style Connector