INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type Analog Current, NC, 2-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Cable Leads
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Indicator No Indicator
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
TT-DKEY-5452-XS4P12AB120-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS4P12AB120-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS4P12AB120-ND
Description of product
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Cable Leads