INDUCTIVE SENSOR 48VAC 100MA XS
Product Attributes:
Series XS
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type Analog Current
Response Frequency -
Shielding Shielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Cable
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
TT-DKEY-5452-XS1M12AB120-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS1M12AB120-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS1M12AB120-ND
Description of product
Product Attributes:
Series XS
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type Analog Current
Response Frequency -
Shielding Shielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Cable