INDUCTIVE SENSOR XS1 M18, L50MM,
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.315" (8mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Shielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65, IP67
Indicator LED
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
TT-DKEY-5452-XS118B3PAM12-ND
Telemecanique Sensors
1 1
Telemecanique Sensors 5452-XS118B3PAM12-ND
Sku: TT-DKEY-5452-XS118B3PAM12-ND
Description of product
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.315" (8mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Shielded
Material - Body Metal
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector