LED COOL WHITE 7250K 1616
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Color White, Cool
CCT (K) 7250K (4500K ~ 10000K)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Flux @ 25°C, Current - Test 140lm (114lm ~ 168lm)
Current - Test 350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test 125 lm/W
CRI (Color Rendering Index) -
Current - Max 700mA
Viewing Angle 140°
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)
TT-DKEY-516-ASMT-JW32-NWY01TR-ND,516-ASMT-JW32-NWY01CT-ND
Broadcom Limited
1 1
Broadcom Limited 516-ASMT-JW32-NWY01TR-ND,516-ASMT-JW32-NWY01CT-ND
Sku: TT-DKEY-516-ASMT-JW32-NWY01TR-ND,516-ASMT-JW32-NWY01CT-ND
Description of product
LED COOL WHITE 7250K 1616
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Color White, Cool
CCT (K) 7250K (4500K ~ 10000K)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Current - Test 350mA
CRI (Color Rendering Index) -
Current - Max 700mA
Viewing Angle 140°
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -