BLDC/DC SERVO DRIVE, 30A, 24V
Product Attributes:
Series TMCM
Product Status Active
Type Board
Motor Type Brushless (BLDC)
Control / Drive Type Brushless
Number of Motors 1
Voltage - Load 12V ~ 28V
Current - Output 30A
Voltage - Supply 24VDC
Interface -
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Features -
For Use With/Related Products -
Wattage - Load 1000 W
TT-DKEY-505-TMCM-1636-24V-TMCL-ND
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
1 1
Analog Devices Inc./Maxim Integrated 505-TMCM-1636-24V-TMCL-ND
Sku: TT-DKEY-505-TMCM-1636-24V-TMCL-ND
Description of product
BLDC/DC SERVO DRIVE, 30A, 24V
Product Attributes:
Series TMCM
Product Status Active
Type Board
Motor Type Brushless (BLDC)
Control / Drive Type Brushless
Number of Motors 1
Voltage - Load 12V ~ 28V
Current - Output 30A
Voltage - Supply 24VDC
Interface -
Mounting Type Chassis Mount
Wattage - Load 1000 W