67dc068cfdcecc002be39e11 Nichicon 493-6425-2-ND,493-6425-1-ND,493-6425-6-ND https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/67dc068dfdcecc002be39e14/cdpercent20seriespercent2010mm.jpg
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Product Attributes:
Series UCD
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Ripple Current @ Low Frequency 425 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Impedance 80 mOhms
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
TT-DKEY-493-6425-2-ND,493-6425-1-ND,493-6425-6-ND
Nichicon
1 1
Nichicon 493-6425-2-ND,493-6425-1-ND,493-6425-6-ND
Sku: TT-DKEY-493-6425-2-ND,493-6425-1-ND,493-6425-6-ND
Description of product
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Product Attributes:
Series UCD
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Impedance 80 mOhms
Lead Spacing -