SHUNT 350A 0.5% CAN2.0 ASIL C
Product Attributes:
Series CB
Product Status Active
For Measuring DC
Sensor Type Shunt
Current - Sensing 350A
Number of Channels 1
Output CAN Bus
Sensitivity -
Frequency -
Linearity ±0.2%
Accuracy ±0.5%
Voltage - Supply 6V ~ 18V
Response Time -
Current - Supply (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Grade Automotive
Qualification -
Polarization Bidirectional
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Supplier Device Package -
TT-DKEY-4506-CB350M6918A1SS-ND
RESI
1 1
RESI 4506-CB350M6918A1SS-ND
Sku: TT-DKEY-4506-CB350M6918A1SS-ND
Description of product
SHUNT 350A 0.5% CAN2.0 ASIL C
Product Attributes:
Series CB
Product Status Active
For Measuring DC
Sensor Type Shunt
Current - Sensing 350A
Number of Channels 1
Output CAN Bus
Sensitivity -
Frequency -
Linearity ±0.2%
Accuracy ±0.5%
Voltage - Supply 6V ~ 18V
Response Time -
Current - Supply (Max) -